Bir çoğumuz özel günler, doğum günü partileri veya bir kutlama yemeği için sofralar kuruyoruz. Misafirlerimiz için özenli, şık, temiz ve uyumlu sofralar kurmaya dikkat ediyoruz. Yeni yıl zamanı da yaklaşıyorken sizler için şık sofra tasarımlarından örnekler paylaşmak istedik.

sofra-sunumu-9

Farklı renkler ve desenler kullanarak, hatta kendi yaptığınız masa süsleri ile sofra sunumlarınızı daha şık hale getirebilirsiniz. Örneğin siyah ve beyaz gibi iki zıt rengi bir arada kullanarak sofralarınıza daha farklı bir hava katabilirsiniz. Klasik olarak aynı rengi kullanmak istemiyorsanız bu renk çeşitlerini yaratıcılığınıza göre çoğaltabilirsiniz. Mesela, gri ve sarı, lacivert ve pembe, krem ve yeşil gibi… Sadece iki renkle kalmayıp, çiçekler veya objelerle, kullanacağınız renklerin sayısını artırabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, üçüncü rengin, diğer iki renkten birine ya da ikisine de uyumlu olması. Kısaca, farklı renkler kullanmak isterken arada göze batan bir renk olmamasına da dikkat etmeniz gerekiyor.

Sofra sunumu örnek

İlla renkli sofralar kurmanız gerekmiyor tabi ki. Daha pastel ve yumuşak renkleri kullanarak da şık sofralar hazırlayabilirsiniz. Bunun için hem masanızın rengini, hem tabakların rengini, hem de masa süslerinin rengini pastel tonlarda kullanarak böyle şık masalar yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, seçtiğiniz renklerin hepsinin pastel tonlarda ve birbiri ile yakın olmasıdır.

sofra sunumu örneği

Yaz sofralarınız için mavi ve sarı tonlarını kullanabilirsiniz. Yaz dediğimizde akla gelen ilk renkler deniz, güneş ve çiçeklerden ilham alarak, mavi tonları, sarılar ve pembeler oluyor. Yaz neşesini sofralarınıza taşımak isterseniz kullanmanız gereken renkler bunlar olabilir. Mavi renginde son zamanların en popüler desenleri olan etnik desenler de sofralarda çoktan yerini buldu bile. Bu renkleri kullandığınız zaman onları ön plana çıkartmak için diğer renkleri daha düz ve sade tutabilirsiniz.

Sofra sunum örneği

Sofralarınızı süslemek için mutlaka hazır bir şeyler almanız gerekmiyor. Her yerde bulunabilecek hazır çiçeklerle, mumlarla veya yaratıcı ve farklı olmak isteyenler için meyvelerle bile masa süsleri yapmak mümkün. Bunları kullanarak hayal gücünüze bağlı olarak bir konsept oluşturun ve en ilgi çeken masa süslerini hazırlayın!

 

Farklı sofra sunumları

Ayrıca sofraların vazgeçilmezi peçetelikler için de kendi yapabileceğiniz şık fikirlerimiz var. Düz bir peçete ve sade çiçeklerle çok farklı tasarımlar yaratıp, sofralarınızı süsleyebilirsiniz. İsterseniz sadece bir peçete ve doğal renkte bir ip kullanabilirsiniz, isterseniz de bunun arasına beğendiğiniz renkte bir çiçek ekleyebilirsiniz.

sofra-sunum-10

Siz de şık sofralarınız için uygun fiyata birçok şey bulabileceğiniz 212 Fırsat Garajı’nı kaçırmayın diyoruz!! 🙂

 

Posted by:212

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir