Kış geldiğinde daha çok koyu renkler giymeye başlarız; fakat bu kış pek de öyle geçmeyecek. Renk trendlerini belirleyen Pantone renk rehberine göre 2016-2017 sonbahar kış sezonunun renklerinde hem koyu tonlar hem de canlı renkler yer alıyor. Bu kış tüm markaların koleksiyonlarında bu renkteki parçaların öne çıktığını ve bu kış genellikle bu renkleri göreceğimizi söyleyebiliriz. Daha önceki yazımızda 2017 kış aylarında nelerin trend olduğunu yazmıştık. Bu yazıda da 2017 kış renk trendlerini sizler için ele alıyoruz. 🙂

1. Lacivert

renk-trendleri-lacivert

Pantone rehberinde ‘Riverside’ olarak geçen bu renk aslında lacivertin bir tonu diyebiliriz. Her kış olduğu gibi bu kış da mavi ve tonları öne çıkıyor. Mavinin her mevsimin rengi olduğunu düşünürsek bu sezon da maviyi görmemiz biz şaşırtmadı. 🙂 Lacivert rengi bu sezon en çok kabanlarda, kadife parçalarda ve trençkotlarda karşımıza çıkacak. Ayrıca mavinin karşı tarafa güven veren bir renk olduğunu düşünürsek takımlarda da mavi renginin çok kullanılacağını söyleyebiliriz. Birçok ünlü marka da bu sezon mavi tonlarını kullanıyor.

2. Gök Mavisi

renk-trendlerimavi

Bu sezon mavinin tonlarının öne çıktığını belirtmiştik. Bunlardan birisi de gök mavisi. Mavinin koyu bir tonu olan lacivertin aksine kıyafetler gök mavisi ile canlanıyor. Gök mavisi genellikle yazın görmeye alışık olduğumuz bir renk fakat bu kış içimizi açacak renklerden biri olacak. Bu rengi, en çok spor markalar tercih ediyor. Kışın gri günlerinde spor parçalarda kullanarak bizleri spor yapmaya teşvik ediyorlar. 🙂 Bunların yanı sıra yeni bir akım olan renkli kürklerde de gök mavisini sık sık görüyoruz.

3. Gri

renk-trendleri-gri

Her zaman kışın favori renklerinden olan gri bu kış da bizimle. 🙂  Gri en çok spor parçalarda, kabanlarda, spor pantolonlarda kullanılıyor. Gri daha çok spor parçalarda ve günlük olarak tercih edilen kıyafetlerde kullanılan bir renk. Daha sofistike bir görüntü yakalamak için gri parçaları tercih edebilirsiniz. Özellikle gri ve maviyi kombinlediğinizde daha temiz ve fresh bir görünüm yakalayabilirsiniz.

4. Açık Kahve Tonları

renk-trendleri-taupe

Kış aylarının bir diğer favori rengi kahve ve krem tonları. Bu sezonun kahve tonu, ‘warm taupe’ olarak adlandırılıyor. Açık boz kahve bu sezon trençkotlar, kemerler ve botlarda markalar tarafından sık sık kullanılıyor. Warm Taupe rengi Pantone tarafından güvenilir olarak nitelendirilen diğer bir renk. Kışın en çok sevilen renklerinin toprak tonları olduğuna biz de katılıyoruz. 🙂

5. Kremit Tonları

renk-trendleri-kiremit

Birkaç sezon önce trend olan kiremit rengi 2017’de yine karşımıza çıkıyor. Markalar özellikle süet kumaşlarda kullanmayı tercih ediyor. Bizce de kiremit rengi en çok süet kumaşlara yakışıyor. Kiremit rengi en çok pantolonlarda, süet ayakkabılarda ve elbiselerde kullanılabiliyor. Kışın toprak tonlarını kullanmayı sevenler için diğer bir alternatif olabilir.

6. Elektrik Fuşya

renk-trendleri-pembe

Elektrik fuşya, alt tonlarında pembe ve mor renkleri bulunan parlak bir renk. Elektrik fuşya renginin yaza doğru vitrinlerde daha çok görünmeye başlayacağını düşünüyoruz. Yaz aylarına yaklaşırken canlı renkler daha çok öne plana çıkıyor ve bu senenin renkleri içinde de elektrik fuşya yaza yansıyan renklerden biri olacak. Bu renk en çok elbise ve etek gibi daha feminen parçalarda kullanılacak.

Posted by:212

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir