Kimileri için yemek yapmak bir tutkudur, aşktır.

Kimileri içinse yemek yapmak maalesef bir işkence gibidir.

Ancak  yemek yapmaktan hoşlanmayan insanların bile fikrini bile değiştirebilecek kadar şahane mutfak aletleri var. İster 10 kişilik bir davet verin, ister kendinize kahvaltı hazırlayın; bu aletler sayesinde yapamayacağınız şey yok! İster eşinize, ister kendinize, ister annenize hediye olarak alabilirsiniz.

Şimdi gelin isterseniz sizler için derlediğimiz oldukça kullanışlı ve faydalı bazı mutfak aletlerine bakalım:

1. Cam Su Isıtıcı
1

Elektrikli su ısıtıcıları yeterince sıkıcı değil mi sizce de? Cam gibi sağlıklı ve şık bir malzemeden yapılan bu “kettle” hem suyun kaynayışını gösteriyor hem de suyun özgün tadını korumasına yardım ediyor. Ürünü buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

 

2. Makarna Servis Kaşığı

2

230°C ısıya dayanıklı, leke tutmaz, bulaşık makinesinde yıkanabilir bu kaşık sayesinde makarna servis etmek artık daha pratik! Ürünü buradan daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

 

3. Bölmeli Tava

1

Geniş bir tava düşünün. 6 farklı bölmesi var ve aynı anda tek bir ocakta hepsini dilediğiniz gibi pişirebiliyorsunuz. Üstelik pişirdiğiniz yemekler birbirine temas etmiyor ve her birinin lezzeti korunuyor. Ürünü detaylı incelemek için buraya tıklamanız yeterli.

4. Bıçak Bileme Aleti

2

Kesmeyen kör bıçaklar, bir insanı yemek yapmaktan soğutmak için başlı başına yeterli bir nedendir! Hele domatesin kabuğunu bile kesemeyen bir bıçak, insanda ne yemek ne de mutfak aşkı bırakır. Oldukça uygun fiyatlı bu bıçak bileme aleti, internet genelinde oldukça güzel yorumlar almış durumda. Yani bu alet sayesinde bıçaklarınız eski kudretine geri dönecektir diyebiliriz!

5. Yarım Limon Koruyucusu

3

Bu aletin belli bir adı yok, ancak yarısı kullanılan limonların diğer yarısının buzdolabında nasıl da kararıp pörsüdüğünü hemen herkes bildiği için böyle bir isim verdik kendisine. İçindeki vakumlu yapısı sayesinde yarısı kullanılmış meyve ve sebzeleri taze tutan bu alet, astronot görünümlü olması nedeniyle de çocuklarınızın çok hoşuna gidecektir.

6. Dijital Ölçü Kabı

4

Eğer yediğiniz bir bisküvideki protein, yağ, karbonhidrat değerlerine çok dikkat ediyorsanız ya da yemek yaparken tarife birebir riayet ediyorsanız bu alet tam size göre. Hassas terazisi aracılığı ile eklediğiniz ürünü miligramına kadar gösteren bu kap, detaycı insanların gözdesi olmaya aday.

7. Mısır Gevreği Kasesi

5

Mısır gevreği, yulaf ezmesi gibi besinleri süte karıştırıp yerken sütün mısır gevreğini çocuk maması kıvamına getirmesinden nefret edenlerden misiniz? Size bir müjdemiz var. Artık sütü ve mısır gevreğini aynı kasede ayrı ayrı tutabilceksiniz. Böylece süt siz istediğiniz müddetçe mısır gevreğine etki edebilecek.

8. Kişiye Özel Kabartmalı Merdane

6

Yaptığınız pastalara ve turtalara kişiliğinizi katmak istiyorsanız bu eğlenceli ürünü mutlaka incelemelisiniz. Lazer aracılığı ile merdane üzerine yapılan desenler, kurabiyelerinize dilediğiniz şekli vermenizi sağlıyor. Kişiye özel olarak üretilen bu merdanenin üzerinde ne yazmasını istiyorsanız üreticiye bildirebiliyorsunuz!

Posted by:212

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir