Çoğu kişi için çalışma saatleri, trafik, ev işleri gibi durumlar spora gitmek için zaman bırakmıyor. Ancak  sabahları koşmaya ya da spor salonuna gitmeye başladığınızda sporun hem bedenen hem de zihnen ne kadar büyük katkıları olduğunu fark edersiniz.

Aynı şey tabii ki giyim kuşam için de geçerli. Şık bir giysi de gününüzü aydınlatabilecek güçtedir.

O halde neden spor kıyafetleri günlük yaşamanıza entegre etmeyesiniz ki? Günümüzde üretilen spor kıyafetlerin hemen hepsi günlük hayatta da giymeye son derece uygun.

Bu yazıda sizler için hem sportif hem de şık olmak için kullanabileceğiniz giysi ve aksesuarlara bakacağız.

 


Ayakkabı Neredeyse Her Şeydir

1

Ayakkabı, günlük hayatta konforlu bir yürüyüş için en önem vermeniz gereken ürünlerin başında geliyor. Hem spor yaparken hem de sokakta yürürken giyebileceğiniz rahat bir spor ayakkabı ise daima şıklığınızı tamamlar. Özellikle bazı spor ayakkabı modellerinin modasının hiç geçmediğini, 30 yıl önce de 2018’de de hala günlük hayatta giymeye müsait olduğunu düşününce spor ayakkabıya vermeniz gereken önem de daha belirgin hale geliyor.

 

 

 

Şort Zamanı Yaklaşıyor!

2

Sportif takılmak isteyenlere yönelik genelde üç seçenek var: Pantolon, şort, tayt ve etek. Kumaşı ve kesimi, sportif olan pantolonları tercih ederek gün içinde de rahatınızdan ödün vermeyebilirsiniz. “Ben daha da rahat takılmayı severim.” diyorsanız da eşofman altlarını dikkate alabilirsiniz. Yaz aylarının yaklaştığını da düşünürsek yine şort da alt giyim için uygun bir giysi olacaktır.

3

Kadınlar için de etek ve tayt dikkate değer bir iki ürün. Ancak klasik kesim yerine Nike, Adidas gibi spor markalarının ürettiği spor etekleri tercih edebilir, tenis kortlarının havasını sokağa taşıyabilirsiniz.

 

Daima Tişört

4

“Modası asla geçmeyecek bir spor giyim ürünü söyler misiniz?” diye sorsak galiba hemen herkes “tişört” yanıtı verir. Şık bir pantolon ve spor ayakkabı ile tamamlandığında giyen kişiye neredeyse “çabasız şıklık” kazandıran tişört hem kadınlar hem erkekler için vazgeçilmez bir ürün. Tişört seçerken renk, kesim ve beden gibi unsurlara dikkat ettiğiniz sürece her şey yolunda demektir.

 

Kazak Yerine Sweatshirt!

5

Kapüşonlu sweatshirt ya da “hoodie” olarak bilinen bu kıyafet kadar kullanışlı başka bir kıyafet var mıdır, bilemiyoruz. Outdoor aktivitelerde kapüşonu sayesinde başınızı sıcak tutan, montun ya da ceketin içine giyilebilen, salaş kesimi sayesinde rahat hareket etmenizi sağlayabilen kapüşonlu sweat’ler, ilkbahar ya da sonbahar gibi mevsim geçişlerinde hayat kurtarabilecek kadar harika bir giysi.

6

Tabii sweatshirt illa kapüşonlu olacak diye bir kural yok. Kapüşonsuz sweat’ler de bildiğimiz klasik kazaklara benzer kesimli olmasına rağmen kazaktan çok daha sportif bir kıyafet. Eğer biraz daha rahat ve salaş takılmak istiyorsanız örgü kazakların yerine sweatshirt tercih etmenizi tavsiye ederiz.  

 

Hem Sporda Hem Sokakta: Eşofman

7

Eşofman, daha çok spor yaparken giyilmek üzere tasarlanan bir giysi olsa bile geçmişten bugüne günlük giyimde de kullanılan bir ürün. Özellikle Adidas Originals’ın retro tasarımlı eşofman üstleri, dün olduğu gibi bugün de oldukça popüler.  İçine tişört ya da kapüşonlu swearshirt giyerek kombinleyebileceğiniz Adidas eşofman üstü, spor giyinmeyi seven herkesin gardrobunda mutlaka bulunmalı.

 

Aksesuar Küçük ama Çok Etkilidir

8

Hem sportif hem de şık olmak isteyenler aksesuarın ne kadar etkili olduğunu zaten biliyordur. Spor bir saat, beyzbol oyuncusu şapkası ya da havalı bir gözlük tarzınızı vurgulayan önemli aksesuarlardır.   Özellikle akıllı saatler, spor yaparken ihtiyacınız olan kalp ritmi ya da kat edilen mesafe gibi özellikleri sunarken aynı zamanda günlük kullanım için de şık bir görünüme sahipler.

Posted by:212

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir