Kış mevsiminin yağmurla, karla, soğuklarla iyiden iyiye kendini gösterdiği günlere geldik. Kış ayları kapıya geldiğinde kadınların vazgeçilmez aksesuarı botlar oluyor. Bu sezonun trendi olarak da kısa botlar öne çıkıyor. Kış sezonunda ‘ankle bot’ ya da ‘bootie’ olarak adlandırılan kısa botları markalarda sık sık görüyoruz. Kısa botlar, uzun botlara nazaran daha rahat kullanılır ve pantolon, jean veya etek ile kolayca uyum sağlayabilir. Bu yazımızda kısa bot modellerini yazacağız ve onları nasıl kombinleyebileceğinize dair önerilerde bulunacağız.

Kısa Botlar Nasıl Giyilir?

Ankle botlar arasında bu tarz kısa, fermuarlı veya bağcıklı olan modeller daha spor görünümlüdür. Bu modellerdeki botları genellikle kotlarla ve spor kot eteklerle kombinleyebilirsiniz. Kısa botları giyerken pantolonlarınızın paçasını katlayarak kulanmanız veya kısa paçalı pantolonlar tercih etmeniz bacak boyunuzu da uzun gösterecektir. Günlük olarak kullanmanız için her tür kıyafetiniz ile uyum sağlayabilirler. Bu sezon mutlaka bir tane kısa bot almanızı öneriyoruz. 🙂

Kısa Botlar Nasıl Giyilir?

Düz kısa bot modelleri, daha feminen görünen botlardır. Düz olanlar kadınlar arasında genellikle klasik olarak kullanılsa da günlük olarak kotlarınız ile de çok rahat bir şekilde kombinleyebilirsiniz. Düz modellerin avantajı kullanılan kıyafete göre değişkenlik gösterip, her tarzın altında uyumla kullanılabilmesidir. Bu model botlarla ilgili bir de ipucu verelim. 🙂 Düz modelleri daha çok renkli ve desenli parçaların altında tercih etmelisiniz çünkü desenli bir kıyafetin altına çok dikkat çeken renkte bir bot tercih ederseniz kombininizde karmaşa yaratmış olursunuz. Eğer daha düz ve keskin bir görünüm yaklamak isterseniz de dar kesim bir siyah pantolon üzerine basic bir t-shirt giyip, üzerine dar kesim bir ceket ile yaptığınız kombin ile hem şık hem de keskin bir görünüm yakalarsınız.

Kısa Botlar Nasıl Giyilir

Bir diğer model ise artık kemikleşen ve her sezon raflarda yerini alan ince topuklu botlar. İnce topuklular rahatlık düşüncesi ile günlük olarak pek fazla tercih edilmemektedir. Fakat akşamları dışarı çıkarken, özel günlerde veya önemli toplantılarınızda klasik elbiseler ile çok şık olacaktır. İnce topuklu modeller içinde de yine pek çok değişik stil vardır. Bağcıklı modeller, tokalı modeller veya düz minimal modeller gibi birçok çeşit vardır.

Kısa Botlar Nasıl Giyilir

Bu sene öne çıkan bir model de kalın topuklu botlar. Özellikle kısa botlarda sıkça tercih edilen ve sevilen kalın topuklu botlar, rahat olması nedeniyle de avantaj sağlıyor. Rahatlığı sayesinde tüm gün yorulmadan giyebilirsiniz. Aynı zamanda kalın topuğu ile kombininize daha spor bir hava kazandırır. Düz kesim bir kot ve spor bir ceket ile yaptığınız kombine kalın topuklu bir bot çok uyum sağlayacaktır. Ayrıca, kalın topuklu bot modelleri arasında cam, ahşap ve metal topuklar gibi değişik topuk stilleri ile pek çok alternatif de mevcuttur.

Kış sezonunun en çok göze çarpan trendi olan kısa botları nasıl giyebileceğinize dair ipuçları içeren ve kısa bot modellerini kısaca anlattığımız yazımızı umarız keyifle okumuşsunuzdur. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, keyifle kalın! 🙂

Posted by:212

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir