Kış dekorasyonlarının insanın içini ısıtan bir tarafı olur genellikle.. Tüylü yumuşak battaniyeler, loş ışıklarıyla odanızı ısıtan mum ışıkları ve kış temalı küçük şirin objeler bu etkinin oluşmasında baş rolü oynuyor. Kış gelince ortaya çıkan yumoş battaniyeler ile kışın koltuğunuza uzanıp film izlemenin verdiği keyif gibisi yok! Bir de yanında bir kaç mum yanıyorsa ve hafiften hafiften tarçın ve portakal kokuları geliyorsa evinize kış esintileri gelmiş demektir. Kış aylarında çoğunlukla evlerde dekorasyon da kış mevsimine göre şekil alır. Kışa uygun dekorasyon fikirleri için yazımızı okumaya devam..

kış dekorasyonu

Salonunuzda orta sehpanın üzerinde duran hem zengin hem de şık görünen objeler ile odanıza farklı bir hava katabilirsiniz. Üstelik bu objeyi yapmanız da oldukça basit! Ahşap bir kutu içine bahçeden topladığınız birkaç kozalak, çam ağacı yaprakları, minik bir geyik objesi, birkaç mum ve yılbaşı süslerini bir araya getirerek bu harika kutuyu yapabilirsiniz.

kış dekorasyonu

Evinize ilk girişten itibaren kış ruhunu yaşatmak istiyorsanız, dekorasyona ilk olarak girişten başlayın. Ahşaptan yapılmış, eskitme tonlarında seçtiğiniz bir dresuarın üzerini mumlar, küçük çam ağaçları, eskitme vazolar ve kışı yansıtan objelerle süsleyerek evin girişine farklı bir hava katabilirsiniz.

kış dekorasyonu

Eğer evinizin pencere kenarında böyle müsait bir alanınız varsa mutlaka mumlarla süslenmiş, oturup dışarıda yağan karı izleyebileceğiniz bir köşe hazırlayın. Eminiz ki elinizde bir bardak sıcak çayla, lapa lapa kar yağarken dışarıyı izlemenin keyfi bir başka olacak! 🙂

kış dekorasyonu

Evinize bir fotoğraf köşesi yapmak istiyorsanız, kış mevsiminde bu köşede mumları, küçük kardan adam objelerini ve parlak süslemeleri kullanmanız tam yerinde olur. Hem eski günleri hatırlayacağınız bir fotoğraf köşesi hem de evinizin dekorasyonu için herkesin beğendiği orijinal bir fikir olacak.

kış dekorasyonu

Evinizde oluşturacağınız bu şahane kış köşesi ile kışın en keyifli anlarını bu köşede yaşayacağınıza eminiz! Yumuşacık battaniye altında, en sevdiğiniz kitabınız ve sıcacık bir kahve ile tüm kış bu köşeden ayrılamayacaksınız!

kış dekorasyonu

Yine kış aylarının en sevilen ikilisi kozalak ve mumlar ile yapabileceğiniz harika bir süs fikri. Büyük bir dekorasyon tepsisi üzerine iri mumları dizin ve topladığınız kozalakları beyaz boya ile hafifçe boyayıp, mumların etrafına yerleştirin. Salonunuzda kış havası yaratacak harika süs objeniz hazır! 🙂

kış dekorasyonu

Evinizde süslemek için uygun merdivenler varsa, eski dönemlerin havasını yansıtan vazoların veya kavanozların içlerini çam ağacı yaprakları ile süsleyin. İsterseniz biraz renk katması açısından içine renkli çiçekler de koyabilirsiniz. İpe geçirdiğiniz iri kozalakları da vazonuzun veya kavanozun etrafına sarıp, merdivenlerinizin dekorasyonunu yenileyin.

kış dekorasyonu

Kuru ağaç dalları ve kozalakların bu kadar şık durabileceğini tahmin etmezdik! Beyaza boyanmış kozalaklar ve kuru ağaç dalları ile yaratılmış bu kış dekorasyonu fikri gerçekten de şahane duruyor. Evinizde istediğiniz köşeye uygulayabileceğiniz bu fikir, ev dekorasyonunuza farklı ve şık bir yorum katacak.

Kış aylarında ev dekorasyonundan sıkılıp, biraz farklı biraz renkli biraz da kışa uygun dekorasyon fikirleri arayanlar için kış dekorasyon önerilerimizi paylaştık. Ev dekorasyonunuz için ilham olması dileğiyle… Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere! 🙂

 

Posted by:212

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir