Sıcaklıklar yüzünü göstermeye yavaş yavaş başlıyor. Artık mevsimlik kıyafetler gardıroplara yerleşiyor, kışlıklar kaldırılıyor. Şöyle bir alışverişe çıktığımızda, mağazaların baharın trend renklerine büründüğünü görüyoruz. Mavi, beyaz, fuşya, turuncu… Kafamızı ne tarafa çevirsek karşımıza bu renkler çıkıyor. Gömleklerde ve kot pantolonlarda çiçek işlemeleri bu senenin modasının ne olduğunu bize anlatıyor.

Kıyafet modasının yanı sıra göze çarpan diğer detaylar şüphesiz aksesuarlar… Şimdi bu sezon aksesuar modasında trendleri belirleyen takılara bir göz atalım…

En trend: Choker Kolyeler

Choker, diğer adıyla tasma kolyeler, 90’lı yılların en önemli aksesuarlarından birisiydi. Şimdi yaşadığımız vintage modasının bir eseri olan choker kolyeler, daha çok siyah renklerde tercih ediliyor. 2017 ilkbahar-yaz moda haftalarının sokak modasında ise, büyük tokalı, büyük taşlı chokerlar ilgi çekiyor. Choker kolyeleri tüm aksesuar mağazalarında bulabilirsiniz. Renk renk, kalın ince, şimdilerde her modeli revaçta gibi duruyor. ?

810016_14

Çoklu Yüzük Modası

2016 yılında da vazgeçemediğimiz çoklu yüzükler, aksesuar raflarında tekrardan alıyor. Genellikle sade ve tek renk olanları tercih edilen çoklu yüzükler bu yıl yeniden yorumlanıyor. Işıltılı detaylardan, metal parçalara… Çoklu yüzükleri dilediğiniz gibi birbirine uydurarak, modaya uyum sağlayabilirsiniz.

810016_18

 

Kolyelerde Büyük Taş Rüzgarı

Maksimalizm ve minimalizm… Bu sene iki akımda aksesuarlarda boy gösterecek. 2017 sezonunda kolyeler, minimalizmden uzak ve ikonik uçlarıyla stilinizin tamamlayıcı bir unsuru olacak. Moda haftalarında sıklıkla kullanılan maksimalist kolyeler, aksesuar mağazalarında yakın zamanlarda yerini alacak.

810016_4

Minimal Parçalar

Minimalizm akımı, takı modasında bir adım öne çıkıyor. Özellikle gömlek ve triko kombinlerinin üzerine çok yakışan, sadeliği sadelik ile tamamlayan minimalist parçaları, bu sezon kombinlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

810016_16

Özgün Tasarım Küpeler

Genellikle tek tarafa takılan küpeler bu sezon fazlasıyla revaçta. Özellikle kulaktan sarkan küpeler, kulağı tamamen saran küpelerin aksine daha çok tercih edilecek gibi duruyor. Küpelerin özgün tasarımları, stilinizde vintage modasını yaşatacak.

810016_11

Bilekliklerde İlgi Çekici Detaylar

Yeni sezon bileklik modasında ne arasanız var. Altın, gümüş, çiçek motifleri, etnik desenler. Farklı moda akımları sentezlezlenince, bilekliklerde de farklı dokunuşlar göze çarpıyor. Altın renkli bileklikler, sade görünümüyle daha çok tercih edilecek gibi duruyor.

810016_12

Posted by:212

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir